+123 456 4444
gabinet dentystyczny

Wybór gabinetu stomatologicznego- na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego do łatwych nie należy. Należy wziąć pod uwagę różnego rodzaju czynniki. Wybór powinien być być świadomy. Dobrze bowiem jest mieć stałego wybranego lekarza stomatologa, który będzie znał stan jamy ustnej i będzie prowadził pacjenta w sposób ciągły. Na stałe wybrany lekarz zna swoich pacjentów, wie w jaki sposób z nimi pracować. To również dla pacjenta duży komfort bo czują się pewniej, mają świadomość, że są w dobrze im znanych rękach.  

Jakie informacje wziąć pod uwagę wybierając lekarza stomatologa?

 

Na szczęście obecne gabinety wcale nie przypominają wyglądem tych z dawnych czasów. Do lamusa odeszły nieprzyjemne wspomnienia, starodawne narzędzia i niemiłe podejście lekarza.  Endodoncja to nic strasznego, jeśli tylko lekarz dysponuje odpowiednią wiedzą oraz nowoczesnymi środkami. Nowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są często w mikroskopy endodontyczne które pozwalają w dokładny sposób przeprowadzić endodoncję u pacjenta.  Standard wyposażenia gabinetu ma bardzo duże znaczenie. Pacjent widząc nowocześnie wyposażony gabinet z pewnością będzie czuł się pewniejszy i bardziej zrelaksowany. Będzie miał poczucie, że lekarz dysponuje najlepszym sprzętem do leczenia. Kolosalne znaczenie ma również czystość i sterylność w gabinecie. Narzędzia powinny być dezynfekowane, fotel i tak nielubiana spluwaczka, nienagannie czyste. W całym gabinecie powinno się odczuwać atmosferę sterylności i czystości. Nowoczesne umeblowanie, kojące kolory to również pozwala miłej poczuć się w gabinecie.  

 

Każda wizyta powinna odbywać się w miłej atmosferze. Powinna zaczynać się od kilku  minut spokojnej rozmowy podczas której omówiony zostanie plan działania. Lekarz nie powinien się śpieszyć, ale powinien wykonywać swoje obowiązki sprawnie, nie dając pacjentowi odczuć swojego pośpiechu. Komfort pacjenta na fotelu stomatologicznym jest niezwykle ważny.

Dla pacjentów z pewnością istotne znaczenie ma możliwość zastosowania znieczulenia podczas leczenia. Już w większości gabinetów odchodzi się od tradycyjnej formy podawania znieczulenia igłą i strzykawką na rzecz komputerowo dozowanego znieczulenia urządzeniem przypominającym raczej długopis niż igłę. Taka forma podania środka znieczulającego pozwala dozować do bardzo precyzyjnie i w odpowiedniej ilości.  Pacjent który podczas leczenia nie czuje bólu z pewnością będzie milej wspominał wizytę i chętniej wróci w to samo miejsce na kontynuację leczenia. Szczególnie istotne jest to dla dzieci, które jak wiadomo są o wiele bardziej wymagającymi  pacjentami. Dla dzieci często powstają specjalnie osobne gabinety przystosowane wyłącznie dla małych pacjentów. Jest w nich kolorowo, bajkowo. Na fotelu stomatologicznym można nawet obejrzeć swoją ulubioną bajkę albo posłuchać relaksującej muzyki. Mali pacjenci na zakończenie wizyty otrzymają drobny upominek który ma sprawić że chętniej wrócą w to samo miejsce.

Warto rzetelnie poszukać odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, aby później nie żałować swojej decyzji.

 

One thought on “Wybór gabinetu stomatologicznego- na co zwrócić szczególną uwagę?

  1. Mam pytanie, zmagam się z wielkim kompleksem i chciałabym poznać waszą opinię na ten temat. Moim kompleksem są moje zęby, zaznaczę że wszystkie są zdrowe,codziennie je myje i nie mam przykrego zapachu ale są bardzo krzywe, jedynki na siebie nachodzą a dwójka na górze jest całkowicie z tyłu, reszta zębów też nie wygląda jak od linijki ale to już mniejszy problem. Dodatkowo mam astmę i przez leki które codziennie dostaje (poprzez inhalacje) moje zęby nie są białe Jakie działania najlepiej podjąć na początku?

Dodaj komentarz