+123 456 4444

Leczenie u dermatologa – kiedy jest konieczne i jak się odbywa?

Dermatolog jest lekarzem zajmującym się skórą oraz włosami i paznokciami. W jakich sytuacjach konieczna będzie wizyta u dermatologa? W jaki sposób prowadzone jest leczenie dermatologiczne? Czy lepiej wybrać się do dermatologa prywatnie czy na NFZ? Sprawdź porady!

Kiedy do dermatologa?

Lekarz dermatolog jest odwiedzany wtedy, gdy pojawiają się problemy ze skórą albo z jej przydatkami. W gabinecie z pomocy mogą skorzystać zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe, ponieważ schorzenia dermatologiczne mogą dotknąć każdego.

Wizyta u dermatologa będzie niezbędna wtedy, gdy na skórze pojawiły się niepokojące zmiany. Również o konsultacji warto pomyśleć wtedy, gdy skóra jest wymagająca w pielęgnacji i nie można poprawić jej kondycji. Kiedy zatem warto zdecydować się na wizytę?

Wśród głównych wskazań do konsultacji u dermatologa znajdują się:

  • Trądzik – nie tylko u nastolatków, lecz też u osób dorosłych,
  • Zmiana wyglądu znamion – może świadczyć o pojawieniu się raka skóry – czerniaka,
  • Nadmierna suchość skóry – objaw ten może być związany z nieprawidłową pielęgnacją albo jej brakiem, lecz też może być symptomem łuszczycy, AZS – atopowego zapalenia skóry,
  • Zmiany skórne – kaszaki, tłuszczaki, brodawki i inne, które można usunąć w gabinecie dermatologicznym,
  • Zaczerwienienie, swędzenie skóry – to objawy wielu dolegliwości, między innymi grzybicy skóry.

Jeżeli potrzebny jest dobry dermatolog z Krakowa, z ofertami gabinetów dermatologicznych możesz zapoznać się online już teraz!

Leczenie dermatologiczne – możliwości

Lekarz dermatolog może zalecić różne metody leczenia w zależności od diagnozy dolegliwości.

W przypadku schorzeń skórnych jak trądzik, AZS zalecana jest odpowiednia pielęgnacja, która może być prowadzona także z wykorzystaniem środków aptecznych. Leki stosowane są także w przypadku zmian grzybiczych – stosowane są wtedy preparaty punktowe.

W gabinecie dermatologicznym można także skorzystać z zabiegów, między innymi polegających na usuwaniu zmian skórnych za pomoc technik jak chirurgiczne wycięcie, wymrażanie, usuwanie laserem.

Ponadto dermatolog może także zalecić leki doustne, przykładowo w przypadku poważnego trądziku.

Dermatolog – prywatnie czy na fundusz?

Do lekarza dermatologa można zapisać się prywatnie lub można skorzystać z oferty gabinetów posiadających podpisaną umowę z NFZ.

Aby dostać się do lekarza dermatologa na NFZ, należy posiadać skierowanie. Minusem jest w tym przypadku spora kolejka do lekarza, dlatego też wielu pacjentów, którym zależy na szybszej konsultacji, woli udać się do tego specjalisty prywatnie.

W Krakowie do skorzystania z konsultacji dermatologicznych zaprasza Instytut Bielenda. Można uzyskać w nim pomoc doświadczonych lekarzy dermatologów i wykonać pełną gamę zabiegów. Dokładna oferta jest zaprezentowana pod adresem instytut.bielenda.pl.

Ceny konsultacji dermatologicznych w prywatnych gabinetach i klinikach najczęściej wynoszą od około 100 do 250 złotych zależnie od wybranej oferty. Cenniki wizyt są dostępne na stronach internetowych.

 

Dodaj komentarz