+123 456 4444
Produkt do pielęgnacji skóry

Jak zadbać o skórę latem?

Lato jest porą roku, podczas której należy szczególnie zadbać o skórę. Wysokie temperatury, silny wiatr na wybrzeżu i piasek to tylko krótka lista niedogodności, na które narażamy się każdego dnia wakacji. Jednak istnieje kilka sprawdzonych zasad pielęgnacji, które powinniśmy codziennie brać pod uwagę, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi 30 stopni lub więcej.

Skóra latem

Nasza skóra nie jest niezniszczalna. Codziennie jest narażona na wiele niesprzyjających czynników latem. Należą do nich, przede wszystkim, silne promieniowanie słoneczne UV, wysuszający wiatr, słona woda czy piasek. Według badań właśnie w tym okresie o skórę należy szczególnie zadbać, a wiele osób w tym sezonie daje sobie odrobinę wytchnienia od pielęgnacji. To jednak błąd. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, że skóra jest niewłaściwie zabezpieczona przed słońcem. Może to spowodować oparzenia słoneczne, silne wysuszenie, łuszczenie się, powstawanie trądziku i przebarwień, a w przyszłości nawet nowotworu skóry. Jak więc powinniśmy dbać o skórę latem?

Odpowiednia pielęgnacja

Podczas wysokich temperatur powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach:

  • krem z filtrem UV – latem należy zawsze stosować preparaty, które zawierają filtry ochronne przed promieniowaniem UV. Krótka ekspozycja na słońce działa pozytywnie na nasz organizm, ale zupełnie inaczej jest w przypadku długiej. Wtedy może dojść do uszkodzeń skóry, nawet poważnych, które skutkują ogromnym bólem. Pojawią się również plamy i przebarwienia, nawet w dużym rozmiarze. Zwiększa się także ryzyko wystąpienia nowotworu skóry – dlatego też stosowanie kremu z filtrem (najlepiej przez cały rok, a nie wyłącznie na wakacjach lub na plaży) jest tak ważne.
  • nawilżenie – o nawilżeniu skóry powinniśmy pamiętać przez cały rok. Należy zatem dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych, stosować kremy nawilżające i pić dużo wody. Latem z powodu pocenia się, zapotrzebowanie na wodę zwiększa się nawet o litr, najlepiej więc spożywać około 3 litry wody dziennie. Warto zauważyć, że nie chodzi o jakiekolwiek napoje, ale właśnie niegazowaną wodę mineralną. Słodzone i gazowane napoje nie gaszą pragnienia i nie nawadniają naszego organizmu, dlatego należy z nich zrezygnować. Dobrze nawilżona skóra szybciej regeneruje się i lepiej znosi opalanie. Po aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu warto zastosować również specjalne kremy z elementami, które wpływają na szybszą odnowę komórek.
  • kosmetyki na lato – co ciekawe, kosmetyki na lato i zimę powinny różnić się od siebie, gdyż w zależności od temperatury i warunków skóra ma inne zapotrzebowanie. Latem nasze kremy powinny mieć lżejszą konsystencję i inną zawartość składników odżywczych.
  • złuszczenie naskórka – latem warto zadbać także o wykonywanie regularnych peelingów. Na wakacjach skóra szybko się wysusza i łuszczy. Peelingi pozwalają szybko oczyścić skórę z martwego naskórka i otwierają pory. Warto postawić na kremy wzbogacone o owocowe enzymy (dla osób o wrażliwej cerze) albo na peeling ziarnisty (dla skóry tłustej i normalnej).

Dodaj komentarz