+123 456 4444

Higienizacja zębów – co to i dlaczego warto z niej korzystać?

Na Twoich zębach widać osad? W takim przypadku warto udać się do gabinetu stomatologicznego i skorzystać z zabiegu higienizacji!

Regularne mycie zębów w domu jest bardzo ważne, ale warto pamiętać o tym, że często jest ono niewystarczające, aby były one idealnie czyste. Właśnie dlatego warto regularnie prowadzić higienizację w gabinecie. Gdy poszukiwany jest dobry stomatolog Warszawa to jedno z miast, gdzie również można skorzystać z takiego zabiegu. Co warto o nim wiedzieć?

 

Co to jest higienizacja zębów?

Zabieg higienizacji zębów, również potocznie określany jako czyszczenie zębów, jest procedurą skoncentrowaną na usuwaniu widocznych na zębach osadów i kamienia.

 

Wykonana w gabinecie higienizacja pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, ponieważ w jej trakcie stosowane są odpowiednie narzędzia i preparaty, które nie tylko dokładnie czyszczą zęby, ale również pozwalają na lepsze zabezpieczenie ich przed próchnicą.

 

Celem higienizacji jest zatem poprawa wyglądu zębów, ale również ich lepsza kondycja, ponieważ osad i kamień na zębach sprzyjają próchnicy, a także paradontozie.

 

Higienizacja zębów – na czym polega?

Zabieg polegający na higienizacji zębów prowadzony u stomatologa składa się najczęściej z trzech albo z dwóch procedur. Zaliczają się do nich:

 

  1. Skaling

Jest to proces polegający na usuwaniu kamienia nazębnego z wykorzystaniem skalera. Skaler powoduje odrywanie kamienia nazębnego od szkliwa zębowego, a przez to dokładnie je oczyszcza.

 

  1. Piaskowanie

To zabieg polegający na usuwaniu osadów na zębach. Pozwala również na ich wypolerowanie, ponieważ nadaje im bielszy kolor oraz połysk. Piaskowanie polega na zastosowaniu specjalnej piaskarki, która miesza ze sobą piasek stomatologiczny oraz wodę, a następnie natryskuję tę mieszaninę pod dużym ciśnieniem na zęby.

 

  1. Fluoryzacja

Dodatkowo zabieg higienizacji może obejmować fluoryzację, chociaż nie wykonywana jest ona za każdym razem. Polega ona na nałożeniu na zęby preparatu z fluorem, który zabezpiecza, je przed próchnicą.

 

Dobry stomatolog Warszawa – skorzystaj z kompleksowej higienizacji zębów w sprawdzonych gabinetach i klinikach stomatologicznych w Warszawie.

 

Kiedy warto wykonać higienizację zębów?

Higienizacja zębów to zabieg, który powinien być prowadzony systematycznie jako element profilaktyki.

 

Wobec tego stomatolodzy najczęściej zalecają, aby prowadzić higienizację zębów jeden albo dwa razy w ciągu roku. Również może być ona konieczna częściej, jeżeli pojawią się ku temu wskazania, na przykład u pacjenta dochodzi do szybkiego odkładania się kamienia, który powoduje większe ryzyko chorób przyzębia.

 

Również na higienizację warto zdecydować się wtedy, gdy planuje się wybielić zęby. Wtedy zabieg ten pozwala na usunięcie osadów i dzięki temu procedura wybielania zębów może być wtedy jeszcze skuteczniejsza.

 

Ponadto higienizacja zalecana jest przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dzięki niej zęby są wtedy odpowiednio czyste i dobrze przygotowane do jego naklejenia na zęby.

 

Ile kosztuje higienizacja zębów?

Ceny higienizacji wynoszą najczęściej około 200-250 złotych w zależności od wybranego gabinetu.

Dodaj komentarz