+123 456 4444

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak ważny dla skóry?

Jego braki mogą przyczynić się do powstania szybszych oznak starzenia i sprawić, że skóra stanie się nadmiernie przesuszona. Co warto wiedzieć na temat kwasu hialuronowego? Zobacz, czym on jest, a także jak zadbać o to, aby skórze było go pod dostatkiem.

Kwas hialuronowy (HA) – co to jest?

Termin jak kwas hialuronowy odnosi się do rodzaju związku wielocukrowego, który jest naturalnie występującym związkiem w ciele człowieka oraz innych organizmów żywych. W skrócie określany jest on te jako HA od Hyaluronic Acid.

Chociaż kwas hialuronowy ma w nazwie słowo „kwas”, wcale nie służy on do złuszczania. Wprost przeciwnie, ponieważ ma on bardzo silne właściwości nawilżające. Wynika to z jego budowy, ponieważ cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć do siebie bardzo dużo cząsteczek wody.

W organizmie człowieka kwas hialuronowy przede wszystkim występuje w skórze. To w niej odpowiada za prawidłowe nawilżenie tkanek, a także za ich jędrność, elastyczność. Właśnie dlatego skóra bogata w kwas hialuronowy ma młodzieńczy wygląd.

Niestety, z postępem czasu synteza kwasu hialuronowego maleje, dlatego też na skórze widać wtedy oznaki starzenia, na przykład zmarszczki, wiotkość, bruzdy.

Jak stosować kwas hialuronowy w pielęgnacji twarzy?

W pielęgnacji twarzy kwas hialuronowy używany jest głównie jako substancja nawilżająca, co wynika z jej właściwości. Dodawany jest on do różnych kosmetyków, między innymi kremów, toników, serum, balsamów do ciała.

Występują różne rodzaje kwasu hialuronowego, zależnie od wielkości cząsteczek. Te mniejsze mogą skuteczniej wnikać w głębsze warstwy skóry, natomiast większe dbają o jej nawilżenie na powierzchni.

Należy pamiętać o tym, że kosmetyki zawierające kwas hialuronowy warto stosować na wilgotną skórę, ponieważ wtedy najlepiej zwiążą one wilgoć w naskórku.

Zabiegi medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym – czy warto?

Bardzo dobre efekty dają również zabiegi medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym. W tym przypadku jest on wprowadzany do wnętrza skóry, dzięki czemu może działać w niej jeszcze skuteczniej niż na powierzchni.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej wykorzystywany jest między innymi do zabiegów mezoterapii igłowej oraz do usuwania zmarszczek. Działa on jak wypełniacz, czyli wypełnia tkanki, gdy są one zwiotczałe, widać na nich zmarszczki. W efekcie skóra może wyglądać wtedy młodzieńczo.

Także kwas hialuronowy jest substancją używaną podczas powiększania i modelowania ust, co pozwala na nadanie im atrakcyjnego wyglądu. Wtedy jest on wstrzykiwany w skórę warg, aby powiększyć je, zmniejszyć widoczną asymetrię, poprawić ich poziom nawilżenia.

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego można powtarzać, ponieważ z czasem dochodzi wtedy do obniżenia jego poziomu w skórze. Prowadzenie ich regularnie daje bardzo dobre wyniki.

Gdy chcemy wybrać zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy Kraków jest miastem, w którym można skorzystać z profesjonalnych procedur z jego wykorzystaniem. Z dokładnymi ofertami gabinetów oraz klinik medycyny estetycznej można zapoznać się w internecie.

 

Dodaj komentarz